Ile kosztuje wykonanie kuchni na wymiar?

Dodano: 28 kwi 2023

Meble kuchenne wykonywane na zamówienia cechuje pełne dopasowanie do potrzeb domowników oraz możliwości kuchni. Zabudowy na wymiar są przy tym estetyczne i zdecydowanie trwalsze od swoich sklepowych odpowiedników. Wiele osób jest błędnie przekonanych, że kuchnie na wymiar są jednak poza ich zasięgiem. Powodem tego ma być ich wysoka cena. I choć nie da się ukryć, że meble na zamówienie są droższe od tych ze sklepu, warto pamiętać, że nie zawsze ich ceny muszą przyprawiać o zawrót głowy.

Od czego zależy cena mebli kuchennych na wymiar?

Na ogólny koszt projektowania i wykonania kuchni na wymiar wpływa wiele czynników. W naszej ofercie projekty kuchni są wliczone w ogólną cenę usługi. Klienci nie muszą zatem płacić za nie dodatkowo. Wydatki ponoszone na wykonanie mebli na zamówienie z kolei w większości zależą od samego inwestora. Na ostateczną wycenę wpływa m.in. rodzaj wykorzystywanych materiałów, w tym szczególnie frontów i uchwytów.

Ponadto ostateczną cenę kuchni na wymiar może podnosić zastosowanie dodatkowych udogodnień. Mowa np. o koszach typu cargo czy nowoczesnych systemach ułatwiających korzystanie z szafek narożnych. Warto być również świadomym, że nie bez znaczenia dla ostatecznej wyceny oferowanych przez nas w Szczecinie mebli kuchennych na wymiar jest również metraż kuchni. Oczywistym jest fakt, że im będzie większy, tym większe wydatki trzeba będzie ponieść.

Z jakimi wydatkami trzeba się liczyć w przypadku kuchni na wymiar?

Nie da się precyzyjnie określić ceny kuchni na wymiar, gdyż wyceny dokonuje się indywidualnie. Niemniej w większości inwestycja w meble projektowane i wykonywane na zamówienie wiąże się z wydatkiem rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Ceny oferowane na rynku są bardzo zróżnicowane, ale w tym przypadku warto pamiętać, że jakość zwykle idzie w parze z większym wydatkiem.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin