Meble kuchenne: jak wybrać?

Dodano: 04 sty 2017

Wyposażanie kuchni w nowe meble może nastręczyć sporego dylematu. Według danych z 2015 r. Polska zajmuje 6 miejsce na świecie jeśli chodzi o produkcję mebli, więc oferta na rynku daje ogromne możliwości. Wielu producentów wytwarza pojedyncze szafki lub gotowe zestawy mebli dostosowane do różnych typów pomieszczeń kuchennych. Równie wielu oferuje meble kuchenne na wymiar wraz z projektem pomieszczenia. Czy lepiej jest wybrać gotowe meble i potem ewentualnie rozbudować ten zestaw o kolejne elementy, czy może od razu wybrać meble kuchenne na zamówienie, wykonane ściśle według naszych potrzeb? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Przy wyborze mebli kuchennych kluczowe są dwa parametry: cena i funkcjonalność. Niewielkie pomieszczenia, spotykane zwykle w budownictwie wielorodzinnym (bloki) to cel producentów mebli gotowych. Są to meble stosunkowo niedrogie, zawierają zazwyczaj szafkę pod zlewozmywak, szafkę stojącą z szufladami lub bez i szafki wiszące. Dają sporą możliwość przestawiania kolejności poszczególnych elementów i rozbudowy całości o nowe. Zbudowane z reguły ze średniej jakości materiałów, łatwo w nich wymienić okucia (na te o podobnym sposobie montowania), nie zawsze jednak funkcjonalne. Duża oferta modeli na rynku sprawia, że nasza kuchnia będzie estetyczna, próżno jednak szukać w tej klasie mebli kuchennych specjalnej wyjątkowości.  Dlatego do nawet niewielkich pomieszczeń warto wybrać meble na wymiar.

 

Meble kuchenne na wymiar

Dla klientów poszukujących mebli oryginalnych, wykonanych z wybranych przez siebie materiałów oraz dopasowanych ściśle pod wymiary i kształt pomieszczenia wyborem okazują się meble kuchenne pod wymiar. Firmy produkujące tego typu meble przed wykonaniem i montażem zabudowy dostarczają projekt – wizualizację pomieszczenia, dzięki czemu można przy pomocy projektanta optymalnie rozplanować położenie poszczególnych elementów kuchni oraz dostosować ich funkcjonalność do naszych potrzeb. Kuchnia taka zawsze jest dobrana do gustów i upodobań zamawiającego. Od materiałów, przez sposób wykończenia, aż po blat, okucia i mechanizmy.  Kuchnie na zamówienie to również wyższa jakość użytych materiałów i zastosowanie funkcjonalnego osprzętu (sposób mocowania drzwiczek, szuflad, odbojniki, oświetlenie, ukryte szuflady itp.) Sprawdzą się w pomieszczeniach o nietypowym kształcie,  w domach jednorodzinnych, w mniejszych kuchniach w budynkach wielorodzinnych, wreszcie – wszędzie tam, gdzie potrzeba niebanalnych rozwiązań, tak w wyglądzie, jak i łatwości w obsłudze.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin