Blaty kwarcowe do kuchni

blaty kwarcowe do kuchni

Blat kuchenny w kuchni spełnia wiele praktycznych funkcji, dlatego tak ważny staje się wybór jego właściwego rodzaju , aby pasował nie tylko pod względem estetycznym do pozostałych mebli, lecz był także wytrzymały i funkcjonalny podczas wykonywania wielu kuchennych czynności.

Jednym z najlepszych wyborów w tym przypadku są blaty wykonane z kamienia, a szczególnie z kwarcu, który jest bardzo odporny zarówno na wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne, odbarwienia, jak i zarysowania. Dodatkowo powierzchnie kwarcowe charakteryzują się niewielką porowatością, a więc nie chłoną wody i nie potrzebują częstej konserwacji ani impregnacji.

 

Zalety konglomeratu kwarcowego

Konglomerat kwarcowy powstaje z połączenia kwarcu oraz kilkuprocentowego dodatku innych substancji, które nadają mu odpowiedni kolor, połysk, twardość oraz estetyczny wygląd. Główne zalety tego typu blatów to:

– odporność na temperatury nawet do 200 stopni Celsjusza, zaplamienie, zarysowania, a także uderzenia i ścieranie;

– możliwość wyboru materiału o jednolitej kolorystyce, która będzie bardzo dobrze dopasowana do całości aranżacji kuchni;

– niska nasiąkliwość, co jest bardzo przydatne szczególnie w takich miejscach jak kuchnie i łazienki;

– gładka i lśniąca powierzchnia, która jest jednocześnie w pewnym stopniu elastyczna dzięki dodatkowi żywicy poliestrowej;

– łatwość obróbki i w związku z tym możliwość tworzenia frezowanych rowków, pochylni do odciekania, a także delikatnych konturów i brzegów o falistym kształcie.

Blat kwarcowy po odpowiednim zaimpregnowaniu jest bardzo trwały.