Główne zasady nowoczesnej kuchni

Dodano: 22 Mar 2018

Marzy ci się nowoczesna kuchnia urządzona zgodnie z aktualnymi trendami? Poznaj główne zasady, którymi powinieneś się kierować aranżując designerskie pomieszczenie kuchenne w swoim domu lub mieszkaniu.

 

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

  • Kuchnia to miejsce rodzinnych spotkań. Nowoczesne kuchnie nie są oddzielone ścianą czy korytarzem od pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Coraz częściej odchodzi się od tendencji “zamykania” kuchni na pozostałe wnętrza. Łączy się ją natomiast z jadalnią lub salonem. Współcześnie gotowanie przestało być jedynie czynnością. Teraz chcemy celebrować i wspólnie przeżywać chwile przeznaczone nie tylko na spożywanie, ale również przygotowywanie posiłków. W związku z tym kuchnia powinna być jak najbardziej przestrzenna i połączona z pozostałymi pomieszczeniami.
  • Kuchnia to miejsce ważne dla domowników. Z tego też powodu każdy element powinien być zaprojektowany zgodnie z ich preferencjami. Starajmy się zatem dostosowywać wysokość blatów adekwatnie do wzrostu użytkowników. Wszelkie urządzenia, takie jak ekspres do kawy, piekarnik, czy zmywarka, powinny być ustawione w miejscach, które ułatwią i przyspieszą ich codzienne użytkowanie. Kuchnia powinna być tworzona zgodnie z indywidualnymi preferencjami i przyzwyczajeniami – to nowy trend, który stawia przede wszystkim na użyteczność. Z tego też powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się meble kuchenne na wymiar, które można zaprojektować zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.
  • Kuchnia użyteczna i estetyczna. Z uwagi na fakt, że kuchnia coraz częściej stanowi przestrzeń otwartą, należy zadbać nie tylko o jej użyteczność, ale również walory wizualne. Jeśli jest bezpośrednio połączona z salonem lub jadalnią, obie strefy powinny idealnie pasować do siebie aranżacyjnie. Warto więc zastosować w nich podobne stylistycznie meble czy wzbogacić o takie same elementy dekoracyjne. Jeśli kuchnia jest pomieszczeniem niemal niewidocznym w mieszkaniu lub bardzo wyraźnie oddzielonym od pozostałych pokojów, można pokusić się o zastosowanie innej stylistyki. Nie mniej jednak należy dążyć do tego, by całe mieszkanie stanowiło jedną kompozycję aranżacyjną, która jednak współgra ze sobą.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin