Jak urządzić komfortową jadalnię?

Dodano: 09 kwi 2018

Dobrze urządzona jadalnia to miejsce, które powinno znaleźć się w każdym domu i mieszkaniu bez względu na to, czy mamy do czynienia z wnętrzem nowoczesnym czy klasycznym. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, a także komfortowej pozycji, a do tego potrzebny jest duży stół i wygodne krzesła. To tutaj można spokojnie usiąść przy porannym śniadaniu, zjeść rodzinny obiad czy weekendową kolację w gronie przyjaciół. Jadalnia powinna być urządzona nie tylko ładnie, ale przede wszystkim funkcjonalnie i wygodnie.

 

Meble do jadalni

Jadalnia to bardzo często przestrzeń połączona z innymi pomieszczeniami, zazwyczaj kuchnią lub pokojem dziennym. Meble powinny więc być dobrane adekwatnie do całości aranżacji. Warto więc kierować się stylem dominującym w pozostałej części mieszkania. Przykładowo, meble Calligaris nowoczesne, bardzo stylowe i designerskie, wręcz idealne do jadalni. Sprawdzą się w aranżacjach minimalistycznych, glamour, industrialnych i nawiązujących do najnowszych trendów.

Kształt stołu oraz jego rozmiary zależą przede wszystkim od możliwości przestrzennych. Wielkość stołu powinna z jednej strony być na tyle duża, by żadnemu domownikowi nie zabrakło przy nim miejsca, z drugiej strony jednak musi zapewniać swobodne poruszanie się oraz wysuwanie krzeseł. Bardzo ciekawie prezentują się stoły okrągłe, podłużne zaokrąglone i kwadratowe. Funkcjonalnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich przestrzeni jest stół rozkładany, który świetnie sprawdzi się podczas spotkań  rodzinnych czy towarzyskich w większym gronie.

Krzesła dobieramy stylistycznie do stołu oraz pozostałych elementów wyposażenia jadalni. Nie należy zapominać jednak o tym, że przede wszystkim muszą być one wygodne. Sprawdzą się więc tradycyjne rozmiary i wielkości krzeseł, chociaż nie ma przeszkód, by były one ciekawie ozdobione.

Najważniejszymi meblami do jadalni są oczywiście stół i krzesła. Jeśli jednak dysponujemy nieco większą przestrzenią i odpowiednim budżetem można zdecydować się na zakup innych mebli. Będziemy mogli w nich przechowywać np. naczynia, sztućce, obrusy czy serwetki. W jadalni najczęściej stosowane są kredensy, witryny czy stylowe komody.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin