Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?

Dodano: 30 maj 2017

Sen zajmuje nam prawie jedną trzecią życia i jest czasem odpoczynku oraz regeneracji całego organizmu, dlatego ważne, by odbywał się w jak najbardziej komfortowych warunkach, czyli w ciszy oraz w wygodnym łóżku.

Wybór konkretnego modelu materaca i ramy łóżka do sypialni zależy oczywiście od naszych indywidualnych upodobań, ale warto poznać również kilka uniwersalnych zasad, którymi można się kierować:

  • Aby łóżko było wygodne, materac dla jednej osoby powinien mieć co najmniej 90 cm szerokości, a dla dwóch około 160 cm. Długość materaców jest standardowa i dopasowana do ramy łóżka, jednak dla osób bardzo wysokich istnieje możliwość wykonania łóżka na wymiar, do którego trzeba również zamówić materac w odpowiednich rozmiarach.
  • Rama łóżka może być wykonana z takich materiałów jak drewno, płyta MDF lub tapicerowana i pokryta skórą albo tkaniną. Najważniejsze jest jednak wybranie łóżka wykonanego z surowców wysokiej jakości, które będą trwałe, i dopasowanie jego kolorystyki oraz wyglądu do charakteru całej sypialni.
  • Materac na łóżko do sypialni powinniśmy dobrać, uwzględniając takie elementy jak nasza waga, pozycja, na której najczęściej śpimy, oraz ewentualnie schorzenia kręgosłupa, na które cierpimy. Przed ostateczną decyzją warto jeszcze w sklepie przetestować materac, to znaczy położyć się na nim i sprawdzić, czy jego twardość będzie nam odpowiadała.
  • Znaczący wpływ na komfort snu ma również stelaż, czyli część łóżka, na której leży materac. Najlepszy stelaż to taki, który wykonany został z wielu połączonych ze sobą drewnianych listewek. Powinny być one bardzo gęsto rozstawione i wykazywać się dużą elastycznością.
  • Dodatkowo jeśli przed snem często korzystamy z komputera lub czytamy książki, to warto zaopatrzyć się w łóżko z miękkim zagłówkiem, o który można się wygodnie oprzeć.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin