Szafy wnękowe – dlaczego warto je mieć?

Dodano: 02 sie 2017

Szafy wnękowe są coraz częściej wybierane do naszych wnętrz, ponieważ dzięki nim można wykorzystać przestrzeń w lepszy sposób niż w przypadku szaf wolnostojących. Ich główna zaleta to przede wszystkim możliwość dokładnego dopasowania do wymiarów dostępnego miejsca, nawet gdy wnęka jest nietypowa – na przykład na poddaszu, pod schodami albo też w narożniku. Indywidualne dostosowanie takiego mebla do naszych potrzeb obejmuje również jego wnętrze, a więc liczbę i rozkład półek oraz ilość miejsca na wieszaki z ubraniami.

 

Budowa szafy wnękowej

Szafy budowane we wnękach składają się z części zewnętrznej, czyli drzwi oraz czasem również ścianek bocznych, a także wewnętrznej – czyli półek, drążków na wieszaki oraz koszy na drobniejsze części garderoby i bieliznę. Najczęściej wybierane są drzwi przesuwne, ponieważ nie wymagają wiele przestrzeni do otwierania i dzięki temu mogą być funkcjonalne nawet w wąskich korytarzach czy innych niewielkich pomieszczeniach. Dobrym rozwiązaniem są drzwi lustrzane, ponieważ optycznie powiększają one pomieszczenie, jednak trzeba pamiętać, że szkło jest bardzo ciężkie i wymaga odpowiednio dostosowanego systemu jezdnego, aby skrzydło przesuwało się w łatwy sposób.

 

Dokładne zaplanowanie

Szafa wnękowa przed wykonaniem powinna być bardzo dobrze zaplanowana, aby spełniała wszystkie nasze wymagania i była jak najbardziej funkcjonalna. Pierwsze pomiary można przeprowadzić samemu, jednak najlepiej umówić się z profesjonalnym przedstawicielem jednej z firm wykonujących takie prace, który bardzo dokładnie wymierzy wnękę znajdującą się w naszym mieszkaniu, doradzi nam w sprawie rozplanowania jej wnętrza i poda szacunkowe koszty wykonania całego projektu. Warto również przedyskutować z nim wszelkie nasze pomysły, a także posłuchać jego propozycji, ponieważ mogą one nas zainspirować i pomóc w takim zaplanowaniu wnętrza szafy, które będzie dla nas jak najbardziej funkcjonalne.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin