Jakie wybrać wyposażenie szafek kuchennych?
Dodano: 03 paź 2021
O funkcjonalności kuchni przesądzają nie tylko meble, ale też ich wyposażenie. Odpowiednio zaaranżowane, zwiększa ono komfort użytkowania i znacznie usprawnia gotowanie, sprzątanie i wszystkie inne działania. By ułatwić ci dobór i rozmieszczenie niezbędnych akcesoriów, przygotowaliśmy uporządkowaną listę, z której możesz skorzystać podczas urządzania własnej kuchni.
Co powinno znaleźć się w szafkach kuchennych?
Przyprawy, suche produkty, detergenty i środki czystości, ale też naczynia, sztućce, zastawa stołowa, garnki – wszystko to niezbędne elementy wyposażenia kuchni. Uporządkowane i ułożone we właściwych miejscach, zapewnią ci pełną swobodę podczas wszelkich prac wykonywanych w tym pomieszczeniu.
W celu uzyskania optymalnego rozkładu mebli i sprzętów warto urządzić kuchnię z wykorzystaniem mebli kuchennych na wymiar. Dzięki temu wykorzystasz maksymalnie całą dostępną przestrzeń, a wypełniające ją sprzęty będą ułożone w najlepszej możliwej konfiguracji.
- Szafki narożne – to przede wszystkim one przychodzą nam zazwyczaj do głowy, gdy myślimy o wyposażeniu kuchennym. Niezależnie od tego, czy w twojej kuchni znajdują się szafki ślepe (czyli takie z zaślepionym jednym bokiem), czy takie w kształcie litery „L”, prawdopodobnie przechowujesz w nich garnki i patelnie. By ułatwić sobie ich wyciąganie i wkładanie, zamów do nich systemy półek Le Mans lub Magic Corner. W ten sposób oszczędzisz sobie wysiłku związanego ze szperaniem w głębi szafki w przykucniętej pozycji i z boleśnie pochylonymi plecami.
- Szafki wysokie – w ostatnich latach powróciły do mody i obecnie można znaleźć je niemal w każdej kuchni. Większość osób trzyma w nich akcesoria i produkty, które rzadko są używane – takie jak np. odświętna zastawa stołowa czy zapasy suchego jedzenia, które się nie zepsuje. Jeżeli w twojej kuchni jest mało miejsca, dobrym pomysłem będzie zamówienie szafek zabudowanych aż po sam sufit. Pozwoli ci to uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy bez konieczności wykorzystywania w tym celu przestrzeni do gotowania czy spożywania posiłków.
- Dolne szuflady – to właśnie one zazwyczaj wypełnione są produktami pierwszej potrzeby, takimi jak sztućce i naczynia codziennego użytku czy produkty spożywcze, które nie wymagają przechowywania w lodówce. Jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać ich potencjał i przyspieszyć swoją pracę w kuchni, zaopatrz je w wysuwane elementy takie jak szuflady oraz szuflady wewnętrzne. W ten sposób zawsze będziesz mieć pod ręką wszystkie niezbędne przedmioty – wystarczy, że wysuniesz element szafki, na którym się znajdują.