• en
  • de
  • pl

Meble Calligaris

Nowoczesne meble włoskie Calligaris

Wyprzedaż mebli Calligaris z ekspozycji. Rabaty do 40 % !

 

calligaris_logo

Zobacz katalog Calligaris

Zobacz Calligaris na Youtube

Zapraszamy do firmowego salonu Calligaris
ul. Zimowa 18, 70-807 Szczecin.

calligaris@verlani.com

Firmę założył w 1923 roku Antonio Calligaris, z początku produkując jeden rodzaj krzesła w stylu typowym dla okolic Manzano, we Włoszech. Region później okrzyknięto dzielnicą krzeseł, której w latach 60-tych Calligaris stało się niekwestionowanym liderem. W lata 90-tych ubiegłego wieku były okresem bardzo dynamicznego rozwoju zarówno pod względem terytorialnym, jak również technologicznym i asortymentowym.

Obecnie Calligaris stanowi połączenie rzemieślniczej tradycji, tożsamej z jakością, zaangażowaniem i prawdziwie włoską stylistyką z nowoczesnymi rozwiązaniami, których stale poszukuje i wyznacza trendy w branży. Dziś, grupa zatrudnia 600 pracowników, ma oddziały w USA, Japonii, Rosji, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, 5 zakładów produkcyjnych, oferuje ponad 800 modeli w 90 krajach na całym Świecie.

Obok jadalni, Calligaris produkuje również pełen asortyment mebli i akcesoriów do wnętrz mieszkalnych – sofy i łóżka włoskie, meble skrzyniowe, dywany, oświetlenie i wiele innych. Jako surowiec wykorzystuje zarówno drewno, jak i szkło, metal, oraz dopracowane do perfekcji tworzywa sztuczne i ceramikę. Współpracuje z wieloma włoskimi projektantami, w tym ze słynnym studiem Pininfarina, znanym choćby z projektów dla Ferrari, Maseratti czy Rolls-Royce’a.

Szeroka gama produktów i wykończeń pozwala na dopasowanie oferty do każdego wnętrza – klasycznego i nowoczesnego, utrzymanego w schludnej, eleganckiej tonacji jak i barwnej awangardzie Jeśli zainteresowała Państwa oferta tej renomowanej firmy, to wysokiej klasy meble Calligaris mogą Państwo zamówić w naszym studio. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających najciekawsze aranżacje z wykorzystaniem mebli włoskiego producenta.