• en
  • de
  • pl

Blaty kwarcowe

Blaty kwarcowe – Szczecin, Stargard, Gorzów

W meblach kuchennych, a także w meblach stanowiących wyposażenie łazienek, istotną rolę odgrywa blat. Jest to element, który konkretnie w tych meblach może znacznie wpłynąć na ich design, ale też powinien wyróżniać się funkcjonalnością. Ponieważ zarówno w kuchni, jak i w łazience, bardziej niż w innych pomieszczeniach meble mogą ulec działaniu wilgoci, blat powinien być na nią odporny. Pamiętajmy też, że szczególnie blaty kuchenne narażone są dodatkowo na uszkodzenia mechaniczne i odparzenia, dlatego nie warto wybierać blatu z niepraktycznych materiałów.

Nawiązanie współpracy z producentami blatów kamiennych zaowocowało rozszerzeniem naszej oferty o niezwykle trwałe, estetyczne blaty do kuchni i łazienek. Blaty kwarcowe prezentują się bardzo efektowanie zarówno w nowoczesnych, jak też tradycyjnych wnętrzach. Stanowią doskonałe uzupełnienie aranżacji. Ich niepodważalną zaletą jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, różnego rodzaju zarysowania, odbarwienia, działanie wysokiej temperatury. Dlatego jeśli poszukują Państwo solidnych i eleganckich blatów w Szczecinie, Stargardzie lub Gorzowie, zapraszamy do naszych salonów. W ofercie dostępne są blaty kuchenne i łazienkowe o oryginalnej strukturze kamienia i w wielu wersjach kolorystycznych. Znikoma porowatość powierzchni blatów kwarcowych odpowiada za niską chłonność zanieczyszczeń. Jest to cecha, która eliminuje konieczność częstego impregnowania lub konserwacji wykonanego z tego kamienia blatu w meblach kuchennych i łazienkowych.

Blaty kamienne Silestone

Jednym z naszych stałych dostawców blatów kamiennych jest znana na rynkach światowych marka Silestone®. Jej powierzchnie kwarcowe to zarówno blaty, jak i zlewozmywaki do kuchni i łazienek urządzonych w wysokim standardzie wyposażenia. Jest to też jedyna marka na świecie, która dołącza do swoich produktów potwierdzony pisemnie, 10-letni certyfikat gwarancji. Blaty kamienne Silestone® wyróżnia także zaawansowana technologia bakteriostatyczna.

Blaty kamienne Dekton

Drugą polecaną przez nas marką materiałów na blaty kamienne jest Dekton®. Jest to marka innowacyjnych powierzchni kwarcowych uzyskiwanych w przyspieszonym procesie przemian metamorficznych tego kamienia. W naturalnych warunkach osiąga on taką postać po upływie tysięcy lat. Tymczasem do otrzymania tworzywa Dekton® wykorzystuje się zaawansowaną technologię spiekania cząsteczek i ultrakompresji. Rezultatem jest materiał o zerowej porowatości, odporny na ścieranie, odmarzanie, zarysowania, przebarwienia i wysokie temperatury, czyli praktycznie idealny surowiec na blaty.

Blaty kwarcowe Dekton

W Dektonie wykorzystano technologię spiekania cząsteczek, polegającą na poddaniu tworzywa przyspieszonemu procesowi przemian metamorficznych, jakie naturalny kamień, wystawiony na działanie wysokich temperatur i ciśnienia, przechodzi na przestrzeni tysięcy lat.
Spiekanie cząsteczek łączy prawdziwie innowacyjne procesy stosowane w najbardziej zaawansowanych branżach technologicznych. Rozwiązanie to oznacza skok technologiczny i przemysłowy, którego efektem jest powstanie nowego procesu, rewolucyjnego tworzywa i wiodącego produktu.
Pod mikroskopem elektronowym w pełni widoczna staje się zerowa porowatość materiału, będącą rezultatem procesu spiekania i ultrakompresji, stosowanego wyłącznie w produkcji tworzywa DEKTON. To właśnie zerowa porowatość i brak mikrodefektów, będących przyczyną powstawania naprężeń i skaz, jest tym, co szczególnie wyróżnia DEKTON.