Blaty kwarcowe do kuchni

Dodano: 27 lip 2017

Blat kuchenny spełnia wiele praktycznych funkcji, dlatego tak ważny staje się wybór jego właściwego rodzaju, aby pasował nie tylko pod względem estetycznym do pozostałych mebli, lecz był także wytrzymały i funkcjonalny podczas wykonywania wielu kuchennych czynności.

Jednym z najlepszych wyborów w tym przypadku są blaty wykonane z kamienia, a szczególnie z kwarcu, który jest bardzo odporny zarówno na wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne, odbarwienia, jak i zarysowania. Dodatkowo powierzchnie kwarcowe charakteryzują się niewielką porowatością, a więc nie chłoną wody i nie potrzebują częstej konserwacji ani impregnacji.

 

Zalety konglomeratu kwarcowego

Konglomerat kwarcowy powstaje z połączenia kwarcu oraz kilkuprocentowego dodatku innych substancji, które nadają mu odpowiedni kolor, połysk, twardość oraz estetyczny wygląd. Główne zalety tego typu blatów to:

  • odporność na temperatury nawet do 200 stopni Celsjusza, zaplamienie, zarysowania, a także uderzenia i ścieranie;
  • możliwość wyboru materiału o jednolitej kolorystyce, która będzie bardzo dobrze dopasowana do całości aranżacji kuchni;
  • niska nasiąkliwość, co jest bardzo przydatne szczególnie w takich miejscach jak kuchnie i łazienki;
  • gładka i lśniąca powierzchnia, która jest jednocześnie w pewnym stopniu elastyczna dzięki dodatkowi żywicy poliestrowej;
  • łatwość obróbki i w związku z tym możliwość tworzenia frezowanych rowków, pochylni do odciekania, a także delikatnych konturów i brzegów o falistym kształcie.

Blat kwarcowy po odpowiednim zaimpregnowaniu jest bardzo trwały.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin