Innowacja w Twoim domu – blaty kwarcowe do każdego pomieszczenia

Dodano: 05 sie 2022

Blaty kwarcowe – zalety

Firma Verlani w swoich projektach wykorzystuje materiały najwyższej jakości. Każdy wyrób charakteryzuje się nieco innymi parametrami i zaletami. Warto jednak postawić na styl i praktyczność, wówczas zyska się odpowiednie wykończenie. Blaty kwarcowe są innowacyjnym rozwiązaniem, które przede wszystkim pozwala stworzyć doskonałą aranżację. Tego rodzaju blaty sprawdzają się praktycznie w każdym stylu pomieszczenia i zawsze podnoszą walory dekoracyjne. Dzięki mnogości barw i deseni pasują do każdego typu mebli montowanych we wszystkich pomieszczeniach, od kuchni, przez łazienkę, po salon. Sprawdzają się w klasycznej, ale i nowoczesnej stylizacji. Oprócz tego blaty kwarcowe charakteryzują się wysoką trwałością.

 

Charakterystyka produktu

Blat kwarcowy powstaje poprzez spiekanie pigmentów ceramicznych, iłów łupkowych czy skał granitowych. Poprzez dodanie odpowiednich barwników można uzyskać dowolną barwę materiału. Jest to więc odmiana blatu kamiennego, która jest odporna na zarysowania, ścieranie, wilgoć wysokie temperatury i detergenty. Dlatego też wykorzystywane są przede wszystkim w kuchniach i łazienkach.

Dla przykładu marka Cosentino w spiekach Silestone wykorzystuje materiały z recyklingu, a swoje produkty oferuje w ponad 80 kolorach o różnych deseniach i teksturach. Z kolei w wariantach Dekton wykorzystywany jest kwarc, który dzięki technologii TSP, która w największym skrócie, w ciągu 4 godzin pozwala wytworzyć skałę powstającą miliony lat w warunkach naturalnych.

Blaty kwarcowe to innowacja, która przede wszystkim pozwala na uzyskanie niezwykle interesujących aranżacji. Materiał, po wcześniejszym ustaleniu, można dostosować do indywidualnych wymagań i oczekiwań. Produkt wygląda jednak niesamowicie i jest naturalny. Warto pamiętać, że jego trwałość sięga dziesiątek lat, więc to zakup długoterminowy.

zdjęcie we wpisie  ©Cosentino / Prawa autorskie Cosentino

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin