Jak dopasować szafę wnękową do wyposażenia wnętrza?

Dodano: 30 kwi 2023

Pozornie trudne do zaaranżowania przestrzenie wcale nie muszą pozostawać bezużyteczne. Obecnie da się wykorzystać potencjał nawet najbardziej nieustawnych wnęk. Wszystko to za sprawą mebli przygotowywanych na wymiar takich jak szafy wnękowe. Szafy wnękowe są pojemne i w pełni personalizowane. Bez problemów można je zatem dopasować do istniejącej już aranżacji i pozostałego wyposażenia. Jak to zrobić, by całość wyglądała spójnie i estetycznie?

Personalizowana szafa wnękowa – co to oznacza w praktyce?

Personalizacja szafy na wymiar oznacza, że każdy sam decyduje o tym, jak zaaranżowana będzie przestrzeń w szafie oraz jak całość będzie prezentowała się z zewnątrz. W kontekście dopasowania mebla do istniejącej aranżacji mowa przede wszystkim o możliwości dowolnego dobierania frontów i wykończeń. Zapewnia to przede wszystkim dostęp do różnorodnych materiałów, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalny i dopasowany do wystroju wnętrza mebel. Takie szafy wnękowe na wymiar w Szczecinie zapewniamy w ramach naszej oferty.

Jak dobrać fronty szafy wnękowej do aranżacji?

Przy doborze frontów szafy wnękowej w pierwszej kolejności trzeba się kierować stylem aranżacyjnym i dominującą we wnętrzu kolorystyką. W zależności od charakteru wystroju można stawiać na stonowane wykończenia, które wkomponują się w aranżację lub te nieco bardziej awangardowe, które będą zwracały uwagę i wyróżnią szafę na tle innych mebli. W pierwszym przypadku wystarczy wybrać fronty np. w kolorze ściany. W drugim można się zdecydować na mocne akcenty kolorystyczne odbiegające od dominujących odcieni pozostałego wyposażenia lub niestandardową fakturę, która doda oryginalności. Ciekawym rozwiązaniem, które z kolei optycznie powiększy ograniczoną przestrzeń, będzie też dobór frontów lustrzanych.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin