Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Dodano: 27 paź 2017

Kuchnie w blokach najczęściej są zamknięte, małe, nieustawne i mało praktyczne. Osoby, które urządzają kuchnię w mieszkaniu w bloku, zwykle muszą iść na wiele kompromisów, by na niewielkiej przestrzeni zmieścić wszystkie meble, sprzęty AGD i akcesoria kuchenne. Nie jest to łatwe, ale całkowicie wykonalne! Nawet małą, nieustawną kuchnię w bloku można urządzić pięknie i funkcjonalnie.

 

Urządzasz małą kuchnię w bloku? O tym musisz pamiętać!

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nie tylko trzeba pomieścić bardzo wiele różnorodnych przedmiotów, ale również jest to przestrzeń do pracy podczas przygotowywania codziennych posiłków. Bez względu na to, czy w swojej kuchni parzysz tylko poranną kawę, czy też gotujesz obiady, w tym miejscu liczy się przestrzeń, komfort, a także bezpieczeństwo. Warto zatem zadbać o to, by została ona nie tylko ładnie, ale również funkcjonalnie urządzona.

Pierwszym problemem, z jakim spotykają się zwykle właściciele małych kuchni, jest dobór mebli. W większości przypadków niemożliwe okazuje się zakupienie standardowych mebli w sklepie, które są albo za duże, albo nie pasują do kształtu pomieszczenia, albo zwyczajnie nie podobają nam się wizualnie. Rozwiązaniem w tym przypadku są meble kuchenne na zamówienie. Zamawiając meble, możemy nie tylko wybrać materiał, z którego mają być wykonane, kolor i wszelkie ozdobniki, ale również idealnie dopasować wszystkie elementy do specyfiki wnętrza oraz posiadanych sprzętów AGD. W ten sposób można stworzyć przestrzenną, funkcjonalną i oryginalną kuchnię, wykorzystując każdy dostępny centymetr.

W małych kuchniach zaleca się stosowanie mebli o jasnych frontach, które optycznie powiększą przestrzeń. Sprawdzą się również minimalistyczne bryły, najlepiej o połyskliwej powierzchni, która odbija światło. Jeśli kuchnia jest wąska, warto zdecydować się na ciąg szafek tylko po jednej stronie pomieszczenia. W małych kuchniach doskonale sprawdzają się szafki o przesuwnych drzwiczkach lub wygodne modele żaluzjowe.

W niewielkich pomieszczeniach warto zrezygnować ze wszelkich dekoracji czy przedmiotów, które mogłyby dodatkowo przeszkadzać podczas codziennej pracy w kuchni.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin