Jak wybrać sofę do salonu?

Dodano: 15 maj 2017

Sofa to jeden z ważniejszych mebli w pokoju dziennym lub salonie, ponieważ spędza się na niej sporo czasu podczas oglądania telewizji, czytania książek czy rozmów z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego warto dobrze zastanowić się przed jej wyborem i pamiętać o kilku istotnych aspektach:

  • Sofa w salonie przede wszystkim powinna być wygodna, ponieważ ma służyć do codziennego wypoczynku, zapewniać wygodę siedzenia dla kilku osób, a czasem nawet umożliwiać krótką drzemkę podczas dnia.
  • Równie istotne stają też jej aspekty estetyczne, to znaczy kształt i kolorystyka. Najczęstszym wyborem są klasyczne modele. Kolor jest sprawą bardziej indywidualną, bo jeżeli mamy spójny pomysł na całość salonu, to możemy pobawić się wzorami i kolorystyką, jeśli jednak nie mamy sprecyzowanych potrzeb, to lepiej zdecydujmy się na stonowane barwy, a mocniejszymi akcentami niech będą poduszki, pledy i koce, które można wymienić łatwiej niż cały mebel.
  • Ważne jest wybranie odpowiedniej wielkości sofy, tak aby zmieściło się na niej kilka osób, ale by jednocześnie nie zajmowała zbyt dużej części pomieszczenia i nie przytłaczała swoimi rozmiarami. Szczególnie w salonach o niezbyt dużej powierzchni sprawdzą się sofy o lżejszej konstrukcji, bez rozbudowanych zagłówków, oparć czy podłokietników.
  • I na koniec zadajmy sobie pytanie, czy potrzebujemy sofy rozkładanej, by mogli na niej czasem nocować nasi goście, czy też wystarczy nam model, na którym będziemy mogli wygodnie siedzieć, bez dodatkowych funkcji. Jeśli wybieramy tę pierwszą opcję, to zwróćmy uwagę na to, by system rozkładania był jak najprostszy w obsłudze i nie wymagał dużego wysiłku. Dodatkowo warto w takim przypadku wybrać sofę z pojemnikiem na pościel, aby mieć ją na miejscu, gdy okaże się potrzebna.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin