Jak zaaranżować funkcjonalną kuchnię z wyspą?

Dodano: 16 gru 2017

Kuchnia z tzw. wyspą pojawia się w bardzo wielu mieszkaniach. Takie rozwiązanie aranżacyjne ma bardzo wielu zwolenników, którzy doceniają potencjał związany z komfortem przygotowywania codziennych posiłków oraz wieloma możliwościami użytkowania takiej przestrzeni. Co więcej, kuchnia z wyspą bardzo ciekawie się prezentuje, szczególnie w mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu.

Aby jednak kuchnia z wyspą spełniała swoje funkcje i rzeczywiście ułatwiała nam codzienną pracę, powinna być optymalnie zaprojektowana. W tego rodzaju przestrzeniach najlepiej sprawdzają się meble kuchenne na wymiar, które można idealnie dostosować do specyfiki pomieszczenia. Bardzo istotne znaczenie ma również ergonomiczny rozkład wszystkich urządzeń i sprzętów kuchennych.

 

Jakie funkcje spełnia kuchnia z wyspą?

W projekcie kuchni z wyspą należy uwzględnić nie tylko lokalizację i kształt pomieszczenia, ale również rozkład poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza. Tylko wtedy przestrzeń będzie w pełni funkcjonalna. Do najważniejszych zadań wyspy kuchennej zaliczamy m.in.:

  • w przypadku tzw. kuchni otwartych wyspa stanowi łącznik pomiędzy kuchnią a jadalnią lub salonem
  • bardzo często wyspa funkcjonuje jako dodatkowy blat kuchenny
  • zwykle wyspy pozwalają na stworzenie dodatkowego schowku do przechowywania żywności lub sprzętów kuchennych
  • bardzo często wyposażone są w płyty indukcyjne lub zlewy, a więc stanowią miejsce przeznaczone do codziennego gotowania
  • w wielu mieszkaniach wyspy kuchenne przeznaczone są do spożywania posiłków, a więc pełnią funkcję praktycznego stolika

Wyspy kuchenne znajdują się w centralnej części kuchni, a więc stanowią ważną część kuchennej zabudowy, często określane są więc mianem “serca kuchni”. Bardzo ważne jest więc optymalne zagospodarowanie tej przestrzeni. Wykonanie mebli na wymiar jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku tego rodzaju pomieszczeń, ponieważ pozwala nam idealnie wykorzystać każdy centymetr posiadanej przestrzeni.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin