Jak zaprojektować szafę wnękową, by pomieścić w niej jak najwięcej rzeczy?

Dodano: 28 gru 2021

Jednym z najważniejszych elementów, jeśli chodzi o urządzanie sypialni, jest stworzenie odpowiedniego miejsca do przechowywania ubrań. Wiele osób przekonało się, że świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie szafy wnękowej. Jednak jak zaprojektować ją tak, by była wygodna i mieściła jak najwięcej rzeczy? I dlaczego tak duże znaczenie ma współpraca z profesjonalistami? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

 

Jak rozplanować szafę wnękową?

Projekt szafy powinien zostać stworzony z najwyższą starannością, tak by była ona ergonomiczna, funkcjonalna, a przy tym estetyczna. Jak sprawić, by szafa wnękowa pozwalała nam na szybki dostęp do potrzebnych elementów, a jednocześnie umożliwiała ich wygodne porządkowanie? Kluczem do sukcesu są odpowiednio dobrane wymiary, czyli wysokość, szerokość i głębokość takiego mebla. Aby dopasować szafę do powierzchni, jaką dysponujemy konieczne jest ich dokładne pobranie.

Warto przy tym pamiętać, że:

  • głębokość szafy powinna wynosić minimum 60 centymetrów, a maksymalnie 100 centymetrów,
  • jeśli chodzi o głębokość to jej minimalna wartość powinna wynosić 55 centymetrów.

Aby projekt odpowiadał naszym rzeczywistym potrzebom warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  • ile osób będzie trzymało swoje ubrania w tej szafie?
  • jak lubimy aranżować dostępną przestrzeń: układając ubrania na półkach, czy wieszając je na wieszakach?
  • czy w szafie powinno znaleźć się także miejsce na buty?
  • czy potrzebna jestem osobna przegródka na różnego rodzaju dodatki, takie jak m.in. bielizna?  

 

Profesjonalny projekt kluczem do sukcesu

Praktyka pokazuje więc, że stworzenie wygodnej szafy wnękowej nie jest prostym zadaniem. Wiele osób przekonało się także, że świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Dlatego jeśli szukasz wysokiej jakości szaf wnękowych, koniecznie sprawdź naszą ofertę. 

Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Przede wszystkim dlatego, że zajmujemy się tworzenie indywidualnych, dopasowanych do potrzeb konkretnego klienta projektów. To sprawia, że szafa wnękowa doskonale wpisuje się w nawet najbardziej nietypową przestrzeń, która długo pozostawała niezagospodarowana. Zaletą naszej oferty jest także możliwość dobrania frontów, kolorów i rozwiązań, które tworzą warstwę estetyczną danego mebla. Dlatego jeśli chcesz skorzystać z doskonałej harmonii funkcjonalności i nowoczesnego designu, nie czekaj i już dziś sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. 

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin