Kiedy warto zlecić projekt kuchni firmie?

Dodano: 07 gru 2020

Czas na nową kuchnię? Wspaniale! W naszej głowie może pojawić się jednak wiele pytań. Jak stworzyć spójną kompozycję? Jak dobrać odpowiednie materiały? Które z nich posłużą nam przez kolejne lata? Jak wykonać remont tanio, ale solidnie? Jakie trendy warto wykorzystać? Jak sprawić, by mała przestrzeń wydawała się dużo większa? 

Praktyka pokazuje, że wykonanie nawet najprostszego projektu nie jest łatwym zadaniem. Dlatego jeśli chcesz, żeby Twoja kuchnia była piękna, funkcjonalna, a jednocześnie modna, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Dlaczego warto to zrobić? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.  

 

Dlaczego projektowanie kuchni to wyzwanie?

Czy zaprojektowanie kuchni rzeczywiście jest trudnym zadaniem? Praktyka pokazuje, że tak. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia to pomieszczenie, które musi łączyć w sobie wiele funkcjonalności. Aby stała się sercem domu, każdy jej szczegół powinien być zaplanowany z najwyższą starannością. Jeśli w czasie aranżacji wnętrza popełnimy błąd, to taki mankament z całą pewnością nie pozostanie niezauważony. Wręcz przeciwnie – będzie przeszkadzał zarówno nam, jak i domownikom.

Projektowanie wymaga umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Jedno z głównych pytań, które powinniśmy sobie zadać przed rozpoczęciem samodzielnego remontu, brzmi: czy wiem jak dobrać odpowiednie materiały? Jeśli nie to możemy być pewni, że nasza kuchnia w niedługim czasie przestanie być piękna, a co gorsze, straci także swoją funkcjonalność.

Zdarza się także, że remont kuchni wymaga zdecydowanych działań, takich jak modyfikacja układu ścian lub zmiana lokalizacji niektórych otworów. W czasie prac mogą też pojawić się niespodziewane komplikacje. Jak sobie z nimi poradzić? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów już na wstępnym etapie działań.  

 

Fachowa pomoc kluczem do sukcesu

Dlaczego zlecenie projektu specjalistycznej firmie jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim dlatego, że zyskujemy gwarancję jakości i solidności. Dzięki fachowemu doradztwu nasza kuchnia może być piękna, funkcjonalna i dopasowana do naszych potrzeb. Projektanci posiadają szeroką wiedzę z wielu dziedzin, takich jak technologia materiałów, symbolika kolorów, aranżowanie przestrzeni, czy dobieranie dodatków i umeblowania. Specjalista ocenia także warunki danego pomieszczenia i doradza, co należy zrobić, by kuchnia stała się jak najbardziej ergonomiczna. Doradza też, jakie materiały wybrać, tak by zabudowa służyła nam przez kolejne lata. 

Doświadczony projektant podsunie nam ciekawe pomysły aranżacyjne, dzięki którym nasza kuchnia będzie także oryginalna. Proponowane rozwiązania są zgodne z najnowszymi wytycznymi, co sprawia, że późniejsze użytkowanie kuchni jest w pełni ekonomiczne. Nie musimy się także obawiać, że firma będzie działała na własną rękę. Wręcz przeciwnie! Profesjonaliści słuchają swoich klientów, proponują rozwiązania, a następnie ponownie konsultują projekt. Wszystko to sprawia, że efekt końcowy często przechodzi wszelkie wyobrażenia.

 

Nietypowe rozwiązania

Niekiedy zdarza się, że mieszkania i domy, a w szczególności wydzielone w nich kuchnie są nieustawne, ciemne i trudne do zmodyfikowania. Z jakimi wyzwaniami spotykamy się najczęściej? Jednym z głównych problemów są wąskie, a przy tym długie pomieszczenia, które na pierwszy rzut oka wcale nie przypominają tętniącej życiem kuchni. Jeśli masz do czynienia z takim problemem, firma projektowa podpowie Ci, jak dzięki meblom na wymiar zapewnić sobie komfort i wygospodarować miejsce na wspólne posiłki. 

Z małymi kuchniami można sobie poradzić! Specjalista dobierze odpowiednie oświetlenie i kolory ścian, tak by pomieszczenie stało się optycznie większe. Pokaże też, jak niskim kosztem połączyć kuchnię z salonem.

Często występującym wyzwaniem jest kuchnia, w której znajdują się skosy. Samodzielne wykonanie aranżacji takiego pomieszczenie jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Dzięki skorzystaniu z usług firmy projektowej możemy jednak wyczarować piękną i funkcjonalną kuchnię, w której wykorzystany jest każdy skrawek przestrzeni. 

 

Wyobraźnia vs rzeczzwistość

Skorzystanie z fachowej pomocy jest też sposobem na zweryfikowanie naszych wyobrażeń z rzeczywistymi możliwościami, jakie daje dostępna przestrzeń. Bardzo często zdarza się, że chcemy skopiować jakiś pomysł, na który natchnęliśmy się w internecie lub który prezentuje się świetnie w domu znajomych. Warto jednak pamiętać, że każda sytuacja jest inna. Właśnie dlatego doskonałym pomysłem jest współpraca z firmą projektową, która wykona dla nas wizualizację 3D. Dzięki niej będziemy mogli sprawdzić, czy dany projekt nam odpowiada i czy proponowany układ nadaje się do realizacji. Jeśli nie – możemy wprowadzić poprawki. Wizualizacja pozwala na jasne zobrazowanie zastosowanych rozwiązań i pomysłów, co sprawdza się zwłaszcza u osób, które nie mają wyrobionej wyobraźni przestrzennej.

 

Nasza oferta

Jeśli szukasz fachowej pomocy w zakresie projektowania pomieszczeń kuchennych, doskonale trafiłeś! Nasza firma to zarówno biuro projektowe, jak i zakład produkcji mebli kuchennych na zamówienie. Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Oto kilka powodów:

  • projektujemy kuchnie zgodnie z indywidualnymi preferencjami naszych klientów,
  • realizujemy różnorodne projekty, zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne,
  • nie boimy się nowych wyzwań i wciąż poszerzamy nasze kompetencje,
  • zwracamy uwagę na funkcjonalność i stosujemy niestandardowe rozwiązania,
  • uwzględniamy obowiązujące trendy wnętrzarskie,
  • oferujemy szeroką gamę mebli kuchennych na wymiar.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin