Kuchnia otwarta – zalety tego rozwiązania

Dodano: 05 cze 2017

W obecnym budownictwie mieszkaniowym coraz częściej spotykane są kuchnie otwarte połączone z salonami. Nierzadko również podczas generalnych remontów usuwa się ścianę łączącą te dwa pomieszczenia, aby stworzyć z nich wspólną całość. Zanim jednak zdecydujemy  się na takie rozwiązanie we własnym domu, warto przyjrzeć mu się bliżej i poznać jego  zalety.

 

Główne zalety

Kuchnia otwarta to przede wszystkim większa ilość miejsca po połączeniu dwóch pomieszczeń, dzięki czemu całość można łatwiej zaaranżować i odpowiednio doświetlić. To również atmosfera sprzyjająca integracji całej rodziny i przyjaciół. Osoba przygotowująca posiłek nie musi wychodzić z pomieszczenia, ale cały czas może rozmawiać ze wszystkimi znajdującymi się w salonie. To czasem także okazja do rozpoczęcia wspólnego gotowania, bo widząc przez cały czas osobę przygotowującą posiłek, łatwiej włączyć się w przygotowania niż wtedy, gdy odbywają się one w zupełnie innym pomieszczeniu.

Dodatkowo wspólna przestrzeń kuchni i pokoju jest bardzo elastyczna i może pełnić wiele funkcji, w tym na przykład stać się miejscem pracy, odrabiania lekcji, wspólnego odpoczynku czy rozrywki.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin