Rodzaje blatów kuchennych

Dodano: 29 kwi 2023

Blat kuchenny to tuż obok frontów najbardziej wyeksponowany element zabudowy. I choć niewątpliwie pełni funkcję dekoracyjną, równie duże znaczenie ma dla ogólnej funkcjonalności kuchni. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których wykonuje się blaty. Które z nich są najpopularniejsze i co je wyróżnia? Oto najczęściej wybierane rodzaje blatów kuchennych, które oferuje Studio Mebli Kuchennych Verlani.

Powszechnie dostępne blaty laminowane

Dobry stosunek ceny do jakości i różnorodność dostępnych wzorów to główne zalety blatów laminowanych. Poza tym cechuje je też duża użyteczność. Laminowane blaty łatwo utrzymać w czystości. Nie wchłaniają plam, a ślady po jedzeniu bez problemów można usunąć przy użyciu zwykłych detergentów. Należy przy tym jednak pamiętać, by nie czekać do ich zaschnięcia. Nie zaleca się pozostawiania zabrudzeń na dłużej niż kilka godzin, lepiej usuwać je na bieżąco. Ponadto blaty laminowane są odporne na zarysowania i stosunkowo dobrze znoszą kontakt z temperaturami oscylującymi w granicach nawet 80 stopni.

Gustowne blaty z kamienia naturalnego

Blaty z kamienia naturalnego są droższe od blatów laminowanych, ale przewyższają je pod względem trwałości. Takie powierzchnie robocze doskonale znoszą wysokie temperatury, dlatego bez obaw o zniszczenia można na nich stawiać nawet gorące garnki i naczynia. W wielu przypadkach nie zaszkodzi im również krojenie bezpośrednio na blacie. Oprócz tego nasze blaty kamienne ze Szczecina wyróżnia wyjątkowa odporność na wilgoć oraz ścieranie. Do ich czyszczenia można stosować też różne detergenty. Niewątpliwym atutem blatów z kamienia naturalnego jest także bogactwo dostępnych wzorów i kolorów. Dzięki temu z łatwością można je dopasować do charakteru swojej aranżacji.

Prawa autorskie grafiki: Cosentino

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin