Za i przeciw wyspom kuchennym

Dodano: 11 gru 2020

Dobry projekt kuchni jest bardzo ważny. Inwestycja, jakiej dokonujemy, aby wykończyć oraz umeblować kuchnię jest dokonywana na lata. Warto zadbać o to by znalazły się tam estetyczne, ale i praktyczne rozwiązania. Pamiętajmy też, że jest to miejsce, w którym spędzamy wiele godzin – przygotowując posiłki dla najbliższych, ale również integrując się z rodziną. Ważne, aby projekt uwzględnił miejsce do wspólnego biesiadowania. Czy wyspa jest dobrym pomysłem? Kiedy z niej zrezygnować?

 

Zalety wyspy kuchennej

Wyspa doskonale sprawdzi się w kuchni, która jest połączona z salonem. Rozdzieli te dwa pomieszczenia, jednocześnie je łącząc. Na przykład podczas imprez ze znajomymi gotowanie będzie mogło być jej częścią. Kolejną zaletą jest dodatkowe miejsce do pracy. Blat zapewnia wygodne gotowanie z każdej strony, a dodatkowo można na nim trzymać na przykład świeże owoce czy doniczki z ziołami. Wyspa dodatkowo posiada wiele półek, z których możemy korzystać zarówno po stronie kuchennej (zmieścimy tam na przykład garnki), jak i po stronie salonu (możemy tam schować książki). Odpowiednio zaprojektowany blat może również służyć jako stół, który ułatwi serwowanie posiłku.

 

Wady wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna najprawdopodobniej nie sprawdzi się w małych kuchniach. Może spowodować, że wnętrze pomieszczenia będzie wydawać się małe i niewygodne. Niekoniecznie sprawdzi się również w zamkniętej kuchni, chyba że zaprojektujemy ją w taki sposób, by zmieściła się pod ścianą albo oknem. Zyskamy wówczas dodatkową przestrzeń do gotowania i przechowywania akcesoriów kuchennych. Pozwoli na to zaprojektowanie kuchni na wymiar.

Czy warto zdecydować się na wyspę kuchenną? To zależy. Jeśli posiadamy do tego odpowiednią przestrzeń, spędzamy w kuchni sporo czasu i lubimy przestronne rozwiązania, zdecydowanie powinniśmy wziąć to pod uwagę w projekcie. Jeśli natomiast przestrzeń kuchenna w naszym mieszkaniu jest niewielka, warto przemyśleć czy to na pewno dobry pomysł. Wszystko zależy od preferencji oraz stylu życia. W końcu kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy posiłki, ale często integrujemy się i spędzamy miłe, rodzinne chwile.

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin