Zalety i wady blatów kwarcowych

Dodano: 10 mar 2023

Blaty kuchenne muszą być powierzchniami do zadań specjalnych. To właśnie na nich każdego dnia przygotowujemy posiłki, co naraża je na uszkodzenia. Warto więc wybrać propozycję, która wyróżnia się maksymalną trwałością. Taką właśnie opcją są blaty kwarcowe. Jakie są ich zalety? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym kierować się przy wyborze blatu kuchennego?

Wybierając blat do kuchni warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Jakich?

Oto one:

  • znaczenie ma przede wszystkim odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie wysokich temperatur,
  • ważna jest łatwość czyszczenia i możliwość usunięcia zabrudzeń – warto zwrócić uwagę na brak tzw. mikroporów,
  • blaty powinny być estetyczne i dopasowane do mebli, często dobrym sposobem jest stworzenie pewnego kontrastu, który wprowadzi do pomieszczenia dynamikę.

Aby połączyć wszystkie te czynniki, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego stworzony jest produkt. Dlaczego tak dobrą opcją są blaty z kwarcu?

Jakie są zalety blatów kwarcowych?

Jakie są zalety blatów kwarcowych Szczecin? Pierwszym czynnikiem jest ich naturalne pochodzenie. Gotowe powierzchnie składają się m.in. z iłów łupkowych, pigmentów ceramicznych i skał granitowych. To sprawia, że blaty kwarcowe są niezwykle trwałe – odporne na uszkodzenia, na wysoką temperaturę, a nawet na działanie szkodliwych czynników chemicznych.

Dodatkowo blaty kwarcowe są wygodne w codziennym użytkowaniu. Mogą mieć kontakt z wodą, są łatwe w czyszczeniu i nie tracą swojego dobrego wyglądu w przypadku zarysowań.

Ogromne znaczenie ma także ich estetyka. Blaty kwarcowe pięknie się prezentują, są oryginalne i wyróżniają się ponadczasową elegancją. Świetnie poddają się obróbce, dzięki czemu występują w różnych kształtach, grubościach i wielkościach.

Prawa autorskie grafiki: Cosentino

© 2024 VERLANI. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin